Současnost | 20212019Historie

2023

  • Robert Staniczek – zpěv
  • Honza Staniczek – klávesy
  • Daniel Šálovský – bicí
  • Petr Bartoněk – kytara
  • Veronika Dudová – perkuse, vokály
  • Tomáš Kopal – baskytara

Robert Staniczek je hlavní kmotr kápo Helmutů, a byl to právě on kdo je v roce 1986 založil na Elgartce. Původně začínající jako divadlo Helmut & Hilda se kapelní hudební podklad stal hlavním směrujícím bavičem, a od té doby už Robík stojí se začerněnýma brýlema před mikrofonem a pěje helmutský hymny. Když zrovna něpel, pracoval ve studiu a skládal muziku pro ostatní lidi. Současný revival celé kapely přišel právě od něj, protože mu už živé hraní chybělo („Pojďte si prostě zahrát, vole“).

Honza Staniczek se v Helmutech objevil jako klávesový maniak před natáčením desky. Kdo jiný než on by tento post mohl v dnešní sestavě zastoupit. Jako jedinej člen kapely uzvedne bez větších obtíží svýho mladšího bratra Roberta, čímž je v pozdních fázích večera nepostradatelný. Při vzácné příležitosti kdy neprodává baráky, ukazuje za klávesama pohyby, jimiž by roztančil i tu nejstydlivější bytost pod sluncem. Bratři Staniczkové tedy udržují původní koncept helmuťáků, a drží svoje mladší spoluhráče pěkně v lati.

Petr Bartoněk je ostřílenej, vyštudovanej kytarista (to stihl v Adelaide – daleko). Je zakládajícím členem kapel jako 4Crowns, BN8, Ucan2, POOL. Působil v Tom Jégr & gang. Za současných dní hraje v následujících partách: Ilona Csáková, POOL, Golden Delicious. Zároveň učí děcka na SŠUM hudebku a nabízí soukromý kytarový hodiny.

Daniel Šálovský je náš kapelní benjamínek, který se překvapivě rychle v kapele aklimatizoval.  Je velmi kreativní, ale i tak mezi studiem stíhá bóchat na škopky s Helmutem.

Veronika Dudová je novou a taky jedinou Hildou mezi Helmuty. Je mladá zpěvačka a bubenice, studující hudební školu uměleckomanažerskou v Brně. Dále vystupuje i s kapelou Nekapela. Hudba je pro ni radost a vášeň, jak za mikrofónem, tak i za škopkama.

Tomáš Kopal je nejnovější člen skupiny Helmutova Stříkačka. Je to samouk hrající asi od 12-ti let, působil v kapelách Salem’s lot, La Patchanka, Lordskull, Illegal Orchestra a Ucan2, nyní působí v kapelách Synaesthetics a Helmutova Stříkačka